¨

Jak jsem zhubla díky tanci

 4,806 počet zhlédnutí

Jak jsem zhubla díky tanci

Jak jsem díky tanci zhubla, zpevnila si postavu a opět vybudovala fyzičku? A také jak jsem rozhýbala částečně ochrnutou ruku?

Zde je můj příběh z roku 2020, kdy jsem se dostávala z dlouhodobé autoimunitní nemoci a jejích následků.

Můj taneční život

Tančím celý svůj život. Od dětství jsem závodně tančila standard a latinu, ale pak jsem kvůli zdravotnímu problému musela přestat. (více o tom píši v mém tanečním příběhu zde.) Naštěstí jsem objevila kouzlo břišních tanců, které mi pomohly po operaci. Také jsem si zamilovala i salsu, bachatu a zouk.

Jen samotnému orientálnímu tanci se věnuji přes 16 let. Celkově učím taneční kurzy přes 20 let, začínala jsem učit už ve 13ti letech výukou společenského tance v naší rodinné taneční škole.

Tady je celý můj taneční příběh včetně úspěchů jako semifinále MissOrient a 2. místa na Mistrovství ČR BELLYDANCE.

Celý život jsem hodně tančila a byla jsem hubená (viz mé fotky ve fotogalerii).

To bylo před dobou, než jsem dlouhodobě onemocněla.

Vážná nemoc

Můj život se obrátil vzhůru nohama, když jsem před rokem vážně onemocněla.

Ze začátku to vypadalo jen na zánět šlach v pravém zápěstí a k tomu asi nějaká viróza. Jenže jsem měla neustále teploty 2 měsíce v kuse a k tomu mi ruka začala hodně natékat a přestala být pohyblivá. Lékaři to ještě zhoršili tím, že mi i přes to všechno v domnění, že je to zhoršující se zánět šlach, dali ruku do dlahy včetně všech prstů.

Po sejmutí dlahy po 2 týdnech, celkově 7 týdnů fixace i s ortézou, mi z ruky zbyl pěkně oteklý pařát. Ruka se mi sevřela do pařátu a to tak, že mi ji nebyli schopni ani násilím narovnat.

Takto vypadala má ruka po 2 měsíčním „léčení“ díky fixaci. Postupné zlepšování ze začátku díky kortikoidům a rehabilitaci a pak nastoupila alternativa. Foceno se zhruba měsíčními odstupy.

Celý měsíc předtím jsem trpěla trochu na průjmy, co jsem nastoupila do nové práce, kde jsem dělala noční směny a kde jsem se i stravovala. Ale nikdo nevzal v potaz, že by to mohlo nějak souviset a že problém nebyl jen v mé ruce.

Z ortopedie jsem skončila na revmatologii, kde mi dali kortikoidy

Ze začátku mi kortikoidy pomohly (či to vše zmírnily/potlačily). Po dvou měsících neustálé teploty mi konečně teplota klesla a ruka trochu splaskla. Pak pomohla nejvíce rehabilitace. Jak se ruka rozhýbávala, tak otok se zmenšoval.

Jenže mi revmatoložka dala „pro jistotu“ vysokou dávku kortikoidů, protože mi nevěřila, že je zlepšení z rehabilitace a dalších podpůrných věcí, ale následek první kortikoidové injekce.

Jenže po té druhé injekci a dalších lécích jsem ztratila zbývající energii a  postava i obličej se mi po kortikoidech zdeformovaly. Celá jsem otekla a přibrala po nich v horní polovině těla, hlavně na břichu, ale i na zádech, vznikl mi i trochu hrb. Taky jsem hodně otekla i v obličeji. Začala jsem mít typický měsíčkový obličej následkem kortikoidů.

Měsíčkový obličej. Takto se mi začal měnit obličej vlivem kortikoidů. Po druhé injekci v říjnu, kdy jsem otekla a po vysazení kortikoidů v prosinci, tj. po 3 měsících užívání.

Celý půlrok mi nebylo dobře a byla jsem totálně bez energie. Za ten půl rok ležení v posteli a pak i vlivem kortikoidů jsem přišla o svalovou hmotu i o svou fyzičku a taky imunitu.

Jak jsem se z toho dostala a to o několik měsíců dříve, než předpovídali doktoři píši v článku zde.

Celkově to bylo hodně náročné i psychicky, být tak dlouho v sociální izolaci a na to hned navázala celosvětová karanténa!

Mou největší oporou byl můj úžasný partner, který při mě stál i v těch nejtěžších okamžicích, pomáhal mi se vším, staral se o mě a pečoval o mě s láskou(Přečtěte si o našem romantickém seznámení, našich společných začátcích na cestách a o tom, jak cestování ovlivnilo náš vztah.)

Čerstvě po dobrání kortikoidů jsme spolu vyrazili v prosinci na svatbu do Irska.

V prosinci spolu na svatbě v Irsku. Takto jsem vypadala čerstvě po dobrání kortikoidů.
Na svatbě mé irské kamarádky. Takto jsem vypadala čerstvě po dobrání kortikoidů.
Po kortikoidech se mi postava i obličej zdeformovaly. Celá jsem otekla a přibrala po nich v horní polovině těla, hlavně na břichu, ale i na zádech, vznikl mi i trochu hrb.

Doba krizová

Když se to konečně začalo zlepšovat a já se dávala do kupy, tak přišla zrovna doba opatření! Zrovna jsem začala chodit na procházky a plavat a k tomu si platila soukromou rehabilitaci, protože mi více jak 2 měsíce rehabilitace doktoři nedali. Jenže díky opatřením mi zrušili rehabilitace a ruka mi zůstala v takovém stavu, že jsem stále nepropnula dva prsty a zápěstí jsem ohnula jen částečně dolů a nahoru vůbec.

Taneční výzva

V té době mi napsalo pár žen a prosily mě jestli natočím nějaká taneční výuková videa, když nebylo vůbec kam chodit.

A já z toho udělala pro sebe taneční výzvu, kdy jsem se tancem chtěla dát opět do kupy. Už jednou mě dostal ze zdravotních problémů (viz můj taneční příběh). A tak jsem zvala ženy, aby se ke mě připojily a tančily se mnou na dálku ve facebookové skupině Tančíme s Nadirou a natáčela jsem pro ně i krátká výuková videa.

Mé taneční proměny v průběhu 4 měsíců, kdy jsme natáčela výuková videa, která jsem teď dala volně k dispozici.

Díky tanci jsem zhubla a vytvarovala se mi postava a opět jsem si vybudovala fyzičku. Také jsem rozhýbala částečně nepohyblivou ruku.

Po 3 měsících, když konečně uvolnili opatření, jsem byla znova na rehabilitaci s rukou. Fyzioterapeutka mi ji moc chválila, že už ji nemám ztuhlou, vazy že mi už neskřípají „neskřípají“ a celkově, že už ji mám na 98% dobrou. A že zbývá už jen trochu zvýšit rozsah v zápěstí. Řekla jsem jí, že teď ruku trénuji tím, že tančím.

Tanec mi opět pomohl zpevnit svalový korzet, tj. břišní a zádové svaly, které drží trup, které jsem měla nejvíce oslabené vlivem půlročního pobytu v posteli. Taky mi to pomáhá zbavit se tuku na břiše, kde se vlivem kortikoidů nejvíce usazuje.

Výsledky mé taneční výzvy

Tohle je má půlroční proměna díky tanci. Od prosince, kdy jsem přestala užívat kortikoidy a byla jsem nejvíce nateklá, přes duben, kdy jsem začala točit taneční výuková videa a nyní po 4 měsících tančení zhruba jednu až dvě hodiny týdně.

Výsledky taneční výzvy. Od prosince, kdy jsem přestala užívat kortikoidy a byla jsem nejvíce nateklá, přes duben, kdy jsem začala točit taneční výuková videa a nyní po 4 měsících tančení.

Srovnání jak jsem vypadala  po nemoci a po pár měsících, kdy jsem udělala emailový kurz  latino fit zdarma.

Děkuji tanci už podruhé za své zdraví, děkuji mu za krásnou postavu, děkuji mu za to, že mi pomohl  zvýšit sebevědomí a děkuji mu za to, že se cítím báječně nejen ve svém těle, ale i na duši a že plní mé srdce radostí z pohybu i z toho být ženou a užívat si svou ženskost.

Videosestřih mé taneční proměny aneb jak jsem tancem hubla po kortikoidech

Opět tančím online

Nyní opět tančím online a natočila jsem pro vás i několik online kurzů, ať už s tříměsíční kurzy s hodinovou lekcí jednou týdně nebo výukový minikurz s 5-10 min. videem na každý den. 

Mrkněte se, jak to vypadá uvnitř online kurzu a vyzkoušejte si první 3 lekce zdarma.

Pojďte si se mnou zatančit a nechte tanec proměnit i váš život.

Konec jako z pohádky

Takto vypadám nyní v září 2020. Mám opět nejen krásnou postavu, ale taky i krásný obličej. A můj úžasný partner, který při tom všem při mě stál mě dne 16. 8. 2020 požádal o ruku v San Marinu a já řekla ANO.

Foceno v září 2020
Foceno v září 2020
Zásnuby v San Marinu 16. 8. 2020