¨

Jaké si vzít oblečení na hodinu tance

 3,839 počet zhlédnutí

Jaké si vzít oblečení a boty na hodinu tance

Přemýšlíte, jaké si vzít oblečení a boty na taneční výuku? Tady jsou mé osvědčené tipy.

Oblečení

Vezměte si na sebe pohodlné oblečení, ve kterém se můžete zpotit. Doporučuji, aby bylo i hezké, abyste se cítily pohodlně i krásně.

Oblečte si tričko či tílko a k tomu doporučuji delší sukni na orient a krátkou sukni na latinu. Také postačí i legíny či elasťáky.

Volte raději upnutější věci než volnější. Na lekci díky tomu uvidím vaše pohyby a můžu vás popř. opravit. A při tančení doma se lépe uvidíte v zrcadle.

TIP

Na lekci břišního tance doporučuji pořídit si penízkový šátek. Je to skvělá pomůcka, díky které poznáte, jestli děláte pohyby správně, když se penízky rozezní.

Mé taneční proměny v průběhu 4 měsíců, kdy jsme natáčela výuková videa a hubla po kortikoidech

Takto jsem vypadala v průběhu času, kdy jsem v době opatření natáčela taneční videa a hubla při tom po dlouhodobé nemoci a kortikoidech. Více o tom píši v článku Jak jsem zhubla díky tanci aneb Můj taneční příběh pokračuje.

pro srovnání jak vypadám teď po pár měsících, kdy jsem udělala ochutnávková videa i na latino fit.

1) Optimální oblečení na orient: tílko, dlouhá sukně a penízkový šátek. 2)Taneční tréninkové oblečení: tílko, legíny, balerínky a k tomu penízkový šátek. 3) a 4) Optimální oblečení na latino fit: tílko a krátká sukně.

PS: Pokud se chcete mrknout, jak vypadají taneční kostýmy, tak se mrkněte do fotogalerie, kde najdete fotky mých 6 tanečních kostýmů na různé tance.

Boty

Orientální tanec se tančí bosky. Ale ne vždy to jde, např. když je studená podlaha. Na trénink jsou nejlepší taneční cvičky, tj. piškoty či obyčejné balerínky s tenkou podrážkou.

Pokud nic z toho nemáte, můžete tančit jen v ponožkách či ťapkách (ponožky do balerínek). V nejhorším případě můžou být i tenisky, ale ty moc nedoporučuji, protože v nich neucítíte moc zem a neohnete v nich nohu a nepropnete nárty.

I na latinu volte boty bez podpatku, pro výuku je to lepší a navíc ve spoustě sálů je speciální podlaha, takže jedině podpatky s chráničemi, a to samé platí i pro výuku doma.

TIP

Co se týče piškotů, tak doporučuji investovat do kožených (stojí okolo 300 Kč). Mnohem déle vám vydrží než koženkové (stojí okolo 150 Kč), těm se brzy dělá díra na palci. Navíc se vám budou nohy méně potit v kožených než v koženkových piškotech a o odéru z bot ani nemluvě.

Vlevo kožené taneční piškoty a vpravo balerínky s tenkou podrážkou.

 

Jestli ještě váháte jestli začít tančit, tak si přečtěte můj taneční příběh aneb jak jsem se dostala ze zdravotních problémů až po mistrovství ČR.

Ukázková videa zdarma

Připravila jsem pro vás malou ochutnávku orientálního tance v podobě tří tanečních výukových videí, podle kterých se naučíte pár základních pomalých i akcentických prvků.Výuková videa orientu najdete zdarma zde.

Také jsem natočila malou ochutnávku latino fit v podobě tří tanečních výukových videí, podle kterých se naučíte základní taneční kroky salsy, bachaty i samby. Výuková videa latino fit najdete zdarma zde.

Nenechte si ujít novinky, fotky a videa, která sdílím na facebooku na mé stránce Tanec světa nebo se přidejte  do mé taneční uzavřené facebookové skupiny Tančíme s Nadirou.

Zatančete si online

Zatančete si se mnou v mých tanečních online kurzech. Tady najdete přehled všech mých online kurzů, ze kterých si můžete vybrat. Najdete tam tříměsíční taneční online kurzy, minikurzy i ukázková videa zdarma.